30 C
Guwahati
Sunday, April 14, 2024

৬ বছৰ সম্পূৰ্ণ ষ্টেণ্ড-আপ ইণ্ডিয়া আঁচনিৰ। ১,৩৩,৯৯৫ হিতাধিকাৰীলৈ ৩০,১৬০ কোটি টকাৰ অধিক ঋণ মঞ্জুৰ

Must Read

৬ বছৰ সম্পূৰ্ণ ষ্টেণ্ড-আপ ইণ্ডিয়া আঁচনিৰ। ১,৩৩,৯৯৫ হিতাধিকাৰীলৈ ৩০,১৬০ কোটি টকাৰ অধিক ঋণ মঞ্জুৰ।

ষ্টেণ্ড আপ ইণ্ডিয়া আঁচনিৰ ষষ্ঠ বাৰ্ষিকী আজি উদযাপন কৰা হৈছে। এই আঁচনিখনে উদ্যোগীসকলৰ, বিশেষকৈ মহিলা আৰু অনুসূচীত জাতি, অনুসূচীত জনজাতিৰ আশা-আকাংক্ষা  পূৰণ কৰিছে ।আঁচনিখনৰ আৰম্ভণিৰ পৰা ষ্টেণ্ড আপ ইণ্ডিয়া আঁচনিৰ অধীনত ১,৩৩, ৯৯৫ টাতকৈও অধিক একাউণ্টত ৩০,১৬০ কোটি টকা মঞ্জুৰ কৰা হৈছে। 

২০১৬ চনৰ ৫ এপ্ৰিলত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ষ্টেণ্ড আপ ইণ্ডিয়া আঁচনি আৰম্ভ কৰিছিল। ই উৎপাদন, সেৱা বা বাণিজ্য খণ্ডত এক গ্ৰীণফিল্ড উদ্যোগ স্থাপনৰ বাবে অনুসূচীত জাতি, অনুসূচীত জনজাতি, আৰু মহিলা ঋণ লওঁতাসকলক ঋণ প্ৰদান কৰে। ষ্টেণ্ড আপ ইণ্ডিয়া আঁচনিৰ উদ্দেশ্য হৈছে কমেও এজন অনুসূচীত জাতি বা অনুসূচীত জনজাতি ঋণ লওঁতা আৰু প্ৰতি বেংক শাখাত এগৰাকী মহিলা ঋণ লওঁতাক 10 লাখৰ পৰা এক কোটি টকাৰ ভিতৰত ঋণ প্ৰদান কৰা। 2019-20 বৰ্ষত, ষ্টেণ্ড আপ ইণ্ডিয়া আঁচনিখন 2025 চনলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছিল। যিহেতু ভাৰত দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে, সম্ভাৱ্য উদ্যোগী, বিশেষকৈ মহিলা আৰু অনুসূচীত জাতি আৰু অনুসূচীত জনজাতিৰ এক বৃহৎ গোটৰ আশা, আকাংক্ষা আৰু প্ৰত্যাশা বৃদ্ধি পাইছে।  আঁচনিখনত উচ্চাকাংক্ষী উচ্চতম ন্যায়ালয়, অনুসূচীত জনজাতি আৰু মহিলা উদ্যোগীসকলৰ শক্তি আৰু উৎসাহক সমৰ্থন কৰি আৰু তেওঁলোকৰ পথৰ পৰা বহুতো বাধা আঁতৰ কৰি বাস্তৱলৈ সপোনবোৰ সহজ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰা হৈছে।

- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Bhupen Borah heads to Jorhat, to face police Inquiry amid Political turmoil

Police in Jorhat have summoned Assam Congress chairman Bhupen Borah to appear before them on January 31 in relation to a case involving the Bharat Jodo Nyay Yatra, which is suspected of deviating from its approved route in the district.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -