34 C
Guwahati
Sunday, April 14, 2024

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী সংগ্ৰহালয় উদ্বোধন কৰে

Must Read

সংগ্ৰহালয়টোৰ বাবে সম্পদ আৰু ভঁৰালৰ জৰিয়তে প্ৰসাৰ ভাৰতী, দূৰদৰ্শন, চলচ্চিত্ৰ বিভাগ, সংসদ টিভি, প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়, মিডিয়া হাউচ (ভাৰতীয় আৰু বিদেশী) আৰু বিদেশী সংবাদ সংস্থাৰ দৰে প্ৰতিষ্ঠানৰ জৰিয়তে তথ্য সংগ্ৰহ কৰা হৈছিল। সংগ্ৰহালয়ৰ ভিতৰত প্ৰবেশৰ বাবে মোডীয়ে প্ৰথম টিকট ক্ৰয় কৰে

সংগ্ৰহালয়টো স্বাধীনতাৰ পিছৰ পৰা প্ৰতিজন প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বাবে এক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি, তেওঁলোকৰ আদৰ্শ বা কাৰ্যকাল নিৰ্বিশেষে। ‘আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ’ উদযাপনৰ সময়ত উদ্বোধন কৰা এই সংগ্ৰহালয়টোৱে স্বাধীনতাৰ পিছত ইয়াৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীসকলৰ জীৱন আৰু অৱদানৰ জৰিয়তে ভাৰতৰ কাহিনী উল্লেখিত আছে।
ইয়াৰ উদ্দেশ্য হৈছে আমাৰ সকলো প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নেতৃত্ব, দৃষ্টিভংগী আৰু সাফল্যৰ বিষয়ে যুৱ প্ৰজন্মক সংবেদনশীল আৰু অনুপ্ৰেৰণা দিয়া।

প্ৰধানমন্ত্ৰী সংগ্ৰাহালয়” টিকটৰ মূল্য অনলাইন ক্ৰয় কৰিলে 100 টকা, আৰু ভাৰতীয়সকলৰ বাবে অফলাইনত 110 টকা, আনহাতে বিদেশীসকলৰ বাবে 750 টকা।

টিকটবোৰ অনলাইন আৰু অফলাইন মোডত ক্ৰয় কৰা হয় তেন্তে 5 ৰ পৰা 12 বছৰ বয়সৰ শিশুক 50 শতাংশ ৰেহাই দিয়া হ’ব।

মহাবিদ্যালয় আৰু বিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়ৰ দ্বাৰা কৰা বুকিংত ২৫ শতাংশ ৰেহাই পাব।

- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Bhupen Borah heads to Jorhat, to face police Inquiry amid Political turmoil

Police in Jorhat have summoned Assam Congress chairman Bhupen Borah to appear before them on January 31 in relation to a case involving the Bharat Jodo Nyay Yatra, which is suspected of deviating from its approved route in the district.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -