30 C
Guwahati
Sunday, April 21, 2024

আইএনআইএফডি গুৱাহাটী কেন্দ্ৰত ডিজাইনাৰ শিক্ষাৰ্থীৰ সৈতে বলীউড ষ্টাৰ ডিজাইনাৰ, কৌটুৰিয়াৰ আৰু ষ্টাইলিষ্ট এছলে ৰিবেলো

Must Read

ছলমান খান ষ্টাইলিষ্ট আৰু ডিজাইনাৰ এছলে ৰিবেলো (Ashley Rebello) আইএনআইএফডি গুৱাহাটী (INIFD Guwahati)ৰ ডিজাইনাৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে এক বিশেষ বাৰ্তালাপ অনুষ্ঠানত মিলিত হয়। উক্ত অনুষ্ঠানত আইএনআইএফডিৰ মুখ্য পৰামৰ্শদাতা এছলে ৰিবেলোৱে তেওঁৰ বিভিন্ন প্ৰকল্পৰ বাবে সৃষ্টি কৰা তেওঁৰ ডিজাইনৰ সাধাৰণ জটিলতাৰ বিষয়ে বৰ্ণনা কৰে। তেওঁ ফেশ্বন ডিজাইনৰ কলা আৰু আগন্তুক ফেশ্বন ট্ৰেণ্ডৰ সৈতে জড়িত বহুমুখী প্ৰতিভাও শ্বেয়াৰ কৰে। এই বাৰ্তালাপটোৱে ফেশ্বনৰ ভগুইছ (voguish) পূৰ্বানুমানৰ প্ৰৱণতাৰ বিষয়ে সজাগতাও সৃষ্টি কৰে। ইয়াৰ সৃষ্টিশীল ইনপুটবোৰে নিশ্চিতভাৱে আইএনআইএফডি শিক্ষাৰ্থীসকলক তেওঁলোকৰ ডিজাইন পৰ্টফলিঅ’ত এটা নিৰ্দেশনা দিব আশা কৰা হৈছে।

ছুপাৰষ্টাৰ ছলমান খানৰ ব্যক্তিগত ষ্টাইলিষ্ট এছলী ৰিবেলোৱে শেহতীয়াকৈ আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় অনুষ্ঠান ‘বিগ বছ ১৫’ৰ বাবে ভাইজানৰ ডিজাইন কৰে। ষ্টাৰ ডিজাইনাৰ আৰু আইএনআইএফডিৰ মুখ্য পৰামৰ্শদাতা এছলে ৰিবেলো আইএনআইএফডি এচিভাৰৰ সফলতাৰ আঁৰত এক সবল শক্তি হৈ আছে। তেওঁ ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তৰ্জাতিক ফেশ্বন সপ্তাহৰ বাবে আইএনআইএফডি উদীয়মান ডিজাইনাৰসকলক এজন শীৰ্ষ চেলিব্ৰিটি ডিজাইনাৰ হিচাপে গঢ়ি তোলাৰ বাবে কাম কৰি আহিছে। তেওঁ বলীউডৰ হিট ছবিৰ বাবে পোছাক ডিজাইন কৰিছে। তাৰ ভিতৰত আছে; ‘টাইগাৰ জিন্দা হে’, বজৰংগী ভাইজান’, ‘চুলতান’, ‘কিক’, ‘ভাৰত’, ‘ৰাধে: য়ৰ মষ্ট ৱান্টেড ভাই’, দাবাং, সবাতোকৈ বেছি উপভোগ কৰা ৰিয়েলিটি টিভি শ্ব’ ‘বিগ বছ’ আৰু ১০০ তকৈও অধিক বাণিজ্যিক বিজ্ঞাপন।

আইএনআইএফডিৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ অপৰিসীম প্ৰতিভাত মুগ্ধ হৈ এছলীয়ে কয়, “আইএনআইএফডিৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে আজিৰ গ্লোবেল ফেশ্বন ট্ৰেণ্ডত অভিজ্ঞতা শ্বেয়াৰ কৰিলে ভাৰতৰ এফডিচিআই এক্স লেকমি ফেশ্বন উইক আৰু ইণ্টাৰনেচনেল নিউয়ৰ্ক ফেশ্বন উইকৰ দৰে ‘দেশী আৰু বিদেশী শ্ব’ৰ বাবে তেওঁলোকৰ চলিত প্ৰস্তুতি আৰু অধিক সবল কৰাত নিশ্চিতভাৱে সহায় কৰিব। এইটো কেৱল আইএনআইএফডিৰ বাবেই নহয়, সমগ্ৰ দেশৰ বাবে গৌৰৱৰ বিষয় যে যুৱ এছপিৰেণ্ট ডিজাইনাৰসকলে বিশ্বব্যাপী এটা মাৰ্ক স্থাপন কৰিছে।” তেওঁ আৰু কয় যে মই অনুভৱ কৰো এই ক্ষেত্ৰত যুৱপ্ৰজন্মৰ ভূমিকা যথেষ্ট আছে, কিয়নো এতিয়া আমাৰ ওচৰত ইণ্টাৰনেট আছে আৰু বহুৱে আন্তৰ্জাতিক বা স্থানীয় শিল্পীসকলে কি পিন্ধে তাক অনুসৰণ কৰে। তেওঁলোকে দোকানলৈ গৈ বজাৰ নকৰে। অনলাইন বজাৰ কৰাটো সঁচাকৈয়ে এক বৃহৎ পৰিঘটনা হৈ পৰিছে। উল্লেখ্য যে এইটো যুৱ উদীয়মান ডিজাইনাৰসকলৰ বাবে এক উৎকৃষ্ট শিকাৰ অভিজ্ঞতা আছিল, যি তেওঁলোকক এজন তাৰকা ডিজাইনাৰ হোৱাৰ পোনপটীয়া অভিজ্ঞতা প্ৰদান কৰে। শিক্ষণ অধিৱেশনৰ পিছত শিক্ষাৰ্থীসকলে এছলী ৰিবেলোৰ সৈতে বিহুৰ আনন্দময় অনুষ্ঠান উদযাপন কৰে। উৎসৱৰ জাতিগত তাৰতম্যৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিবলৈ চেষ্টা কৰে, শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ ষ্টাইলিছ ৰূপৰ পৰম্পৰাগত পোছাক পৰিধান কৰে। ফেশ্বনৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা কথা পাতি, অসমৰ সংস্কৃতিৰ সৈতে ফেশ্বন মিশ্ৰণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আইএনআইএফডি গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত অনুষ্ঠানটোত ফেশ্বন ব্লগাৰ যেনে কুহি, যি কেৱল এজন ইনষ্টাগ্ৰাম ব্লগাৰ নহয়, অসম পুলিচৰ এগৰাকী কমাণ্ডো; দেৱলীনা ভট্টাচাৰ্য; যিয়ে ফেশ্বনক তেওঁৰ অতি অনন্য শৈলীত অধিক আকৰ্ষণীয় কৰি তোলে; প্ৰিয়ংকা পল বেনাৰ্জী, যি তেওঁৰ নান্দনিক শৈলী আৰু সুন্দৰতাৰ বাবে জনাজাত, এইসকলৰ উপৰিও আৰু বহুজনে অংশ লয়।

২০২২ চনৰ মাৰ্চ মাহত লেকমি ফেশ্বন উইকত ৰূপায়ণ দলৰ অংশ হৈ থকা আইএনআইএফডি গুৱাহাটীৰ ছাত্ৰী নন্দিনী লাহোটিলৈ বিশিষ্ট ডিজাইনাৰ এছলী ৰিবেলোৰ দ্বাৰা এক বিশেষ সম্বৰ্ধনা জনোৱা হৈছিল, যি উত্তৰ-পূব ভাৰতক গৌৰৱান্বিত কৰে আৰু অসমৰ বাবে আনন্দৰ মুহূৰ্ত কঢ়িয়াই আনে।

- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Bhupen Borah heads to Jorhat, to face police Inquiry amid Political turmoil

Police in Jorhat have summoned Assam Congress chairman Bhupen Borah to appear before them on January 31 in relation to a case involving the Bharat Jodo Nyay Yatra, which is suspected of deviating from its approved route in the district.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -